pátek 22. dubna 2011

Dohoda o provedení práce 2011

Dohoda o provedení práce je jedním z nejčastěji hledaných vzorů. Rok 2011 přinesl v dohodě o provedení práce několik změn. Přečtěte si aktuální znění zákoníku práce k dohodě o provedení práce.

Dohoda o provedení práce v roce 2011 
Od 1.1.2011 musí být dohoda o provedení práce vždy písemná. Do konce roku 2010 bylo možné uzavírat dohodu o provedení práce také ústně. Maximální limit odpracovaných hodin zůstal stejný jako v roce 2010 a činní 150h za rok souhrnu všech dohodu o provedení práce uzavřených s jedním zaměstnavatelem. Pozor, zaměstnanec tedy může v průběhu roku u jednoho zaměstnavatele uzavřít více dohod o provedení práce, avšak celkový počet odpracovaných hodin na dohodu o provedení práce nesmí překročit 150 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele. Výše odměny za hodinu práce není omezena. Teoreticky je tedy možné za jednu odpracovanou hodinu inkasovat například 150 tisíc. Z dohody o provedení práce se neplatí sociální ani zdravotní pojištění a to jak v případě zaměstnavatele tak zaměstnance. Zaměstnanec má samozřejmě povinnost příjem z dohody o provedení práce přiznat v daňovém přiznání.

Změny zákona o zaměstnanosti 2011 
Zákon o zaměstnanosti se dotkl dohody o provedení práce zejména tím, že nově zaregistrovaní uchazeči o zprostředkování zaměstnání na úřadě práce (registrovaní nezaměstnaní na úřadě práce), kteří zároveň pobírají podporu v nezaměstnanosti, si již k této podpoře nemohou přivydělat, tak jak tomu bylo v minulých letech. Změna zákona o zaměstnanosti přivýdělek nezaměstnaným, kteří pobírají podporu v nezaměstnanosti, zakázala. Velmi častým způsobem přivýdělku přitom byla právě práce na dohodu o provedení práce.


Dohoda o provedení práce 2011 - vzor ke stažení

Dohoda o provedení práce 2011 – vzor ke stažení

Dále čtěte: Změny v zákoníku práce 2012

Žádné komentáře:

 
PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz